Bu 3 süper gıdalar ile beyin gücünü artırın (Reishi mantarı, Kakao, Maca)

Cacao-Bean
Yoksun yorgun ya da uyku, insanların fark ettiği ilk şeylerden biri zihinsel açıklık eksikliği. Odak beyin, engel, ve herhangi bir bilişsel kapasite gerektiren yapılan bir şey almak için bir mücadele olur.

Bu büyük olasılıkla çok farklı faktörlerin bir sonucu olsa da, sizin beyin gücü artırmak yardımcı olabilen bazı gıdalar vardır. Bu 3 süper gıda birleştirerek beyin gücünü artırır.

Maca
maca
Binlerce yıldır Andes yüksek platoda büyüyen bitkidir. Bu bitki, başka hiçbir kültür bitkisi gibi değil, zor iklim , soğuk rüzgarlar, güçlü güneş ışığı , aşırı iklim 9,000 – 14,000 feet yükseklikte büyür.
Kişinin zihinsel kapasitesini artırmak için Maca yeteneği nedeniyle hipotalamus ve hipofiz bezlerinin üzerinde doğrudan çalışır. O da bize stresli durumlarla başa yardımcı böbreküstü bezleri gençleştirmek için şifa gücüne sahiptir .

Kakao
Kakao 300 faydalı kimyasal bileşikleri içeren son derece yararlı bir ilaç olarak kabul edilir. Ne yazık ki , ham kakao üretilen ürünler birçok işleme , pişirme , rafine tahrip edilir , orijinal kaynağı denatüre olur . Örnek olarak çikolata, kakao çok düşük düzeyinde ve daha çok şeker , süt , hidrojene yağlar , soya , ve yapay tatlandırıcılar gibi diğer maddelerden yapılıyor.

Kakao beynimizde belirli nörotransmitterlerin seviyesini artırmak için gösterilmiştir , gençleştirme kolaylaştırır , ve bizim ruhları kaldırdı . Bu yardımcı kakao yararlı kimyasalların bazıları şunlardır :

 • Endorfin : Kakao endorfin salgılanmasını uyarır keyifli bir duygu üretmek
 • Serotonin : Kakaolu serotonin düzeylerini yükseltir ve iyi olma duygusu teşvik yardımcı bir anti – depresan olarak etki
 • Anandamid : Ayrıca mutlu hissediyorum beyin bültenleri ananamide olarak ‘ mutluluk kimyasal ‘ olarak da bilinir. Kakao beyindeki anandamid düzeylerini artırmak ve arıza yavaş enzim inhibitörleri , N – acylethanolamines içerir . Bu rahatlama uzun süreler teşvik yardımcı olur .
 • Feniletilamin ( PEA ) : Doğal kimyasal bileşik oluşturulur ve aşık olduğumuzda beyin tarafından yayınlanır. PEA bir ruh hali asansör ve anti – depresan olarak görür.

Kakao faydaları ham formunda en güçlü olur. Tipik çikolata terapötik olarak kabul edilemez. Kakaolu yüksek ve minimal işlemiş ürün arayın.

Reishi
reishi
” Ölümsüzlük mantarı ” ve ” Otlar Kralı ” olarak Doğu tıbbında bilinen Reishi nemli ve ılıman koşulların dünyanın çeşitli bölgelerinde yetişen bir mantar.
Reishi’in olumlu zihin etkilemesi, vücutun dengesini korumaya yardımcı yeteneğinden geliyor. Dengeli bir vücut sağlıklı ve düzgün işleyen bir bağışıklık sisteminin bir işaretidir. Sadece bu değil , bu şifa otu adaptojenik nitelikleri bizim anksiyete kolaylaştırır ve zihinsel berraklık artırır stresli durumlarla başa çıkmak için inanılmaz bir yeteneği var.
Reishi sindirim sistemi temizlemek için yardımcı olur (çok antibakteriyel ve antifungal) ve beyne gut vagus siniri bağlantısını güçlendirir.

Comments

 1. Çinko beyin için yiyecek
  Amerika Birleşik Devletleri’nde , nüfusun yaklaşık yüzde 12’sini yetersiz beslenme alımı ve bu temel besin az emilimi , muhtemelen çinko eksikliği , ve yaşlıların belki 40 kadar yüzde risk altındadır .
  Hatta hafif çinko eksikliği yaşlılarda olduğu gibi çocuklarda fiziksel / ruhsal gelişimini engelli ve artan enfeksiyonlara yol açabilir .

  Zamanla, besin kaynakları çinko olmaması, bağışıklık sistemi depresyonu , cinsel sağlık düşüş ve demansın riski , Alzheimer, Parkinson hastalığı , depresyon , bilişsel düşüş neden olabilir.

  Çinko takviyeleri bellek , öğrenme ve biliş geliştirmek , sağlıklı sistemik seviyelerini korumaya yardımcı olmak için ( 30 günde 50 mg ) bulunmaktadır

Speak Your Mind

*